ОСВІТНІЙ ПРОСТІР ФІНЛЯНДІЇ ЧАСІВ БОРИСА ГРІНЧЕНКА ТА СЬОГОДЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.31891/2415-7929-2024-30-3Ключові слова:
витоки успіху, Борис Грінченко, навчання рідною мовою, освітній простір Фінляндії, підготовка шкільних учителів, підручники «Українська мова та читання»Анотація
У статті актуалізовано тенденції розвитку освіти Фінляндії, виявлені Борисом Грінченком наприкінці ХІХ ст. у науково-популярному виданні «Фінляндія і Сахара» (1892). На основі аналізу напрацювання Великого Просвітника простежено витоки організаційно-педагогічних аспектів розвитку фінської освіти на сучасному етапі. Уведено в науковий обіг актуальні тези Бориса Грінченка про потребу навчання рідною мовою у початковій школі України та про підготовку вчителів до викладання в ній. Здійснено аналіз напрацювань авторів підручників «Українська мова та читання» (2019, 2020) для НУШ, які продовжують Грінченкові традиції спрямування вітчизняних педагогів до освітнього простору Фінляндії. Подано рекомендації, як приєднати до нього першокласників. Отже, просвітницькі праці Бориса Грінченка мають непроминальне значення для дослідження витоків успіху освіти Фінляндії.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Ольга БУРКО, Настасія ІВОНЧАК (Автор)
Ця робота ліцензується відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.