ВЕРБАЛІЗАЦІЯ АВТОРСЬКОГО ОБРАЗУ УКРАЇНСЬКОЇ ЖУРНАЛІСТКИ ЗА МАТЕРІАЛАМИ ІНТЕРВ’ЮВАННЯ ЯНІНИ СОКОЛОВОЇ
DOI:
https://doi.org/10.31891/2415-7929-2020-20-8Ключові слова:
лінгвокультурний типаж «журналіст», фрейм, інтерв’ю, Яніна Соколова, «Професійні характеристики», «Внутрішні моральні характеристики», «Мовні характеристики»Анотація
У статті наголошено на тому, що лінгвокультурні типажі є одним із особливих різновидів лінгвокультурних концептів, найважливіші характеристики яких мотивовані типізованістю особистості, її значущістю для певної лінгвокультури. Відповідно до усталених підходів до опису концептів у структурі лінгвокультурних типажів послідовно висвітлено їхні поняттєві та образно-перцептивні складники.
Поняттєві характеристики побудовані на дефініціях, описах, тлумаченнях. За даними лексикографічних праць, журналіст є професійним літератором, постійним співробітником, штатним працівником, організатором творчого процесу, політичним діячем, автором мас-медійного тексту.
У структурі лінгвокультурного типажу «журналіст» виокремлено такі фрейми: «Професійні характеристики», «Внутрішні моральні характеристики», «Мовні характеристики», що дозволили розкрити повною мірою образно-перцептивні характеристики.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Т. СУКАЛЕНКО (Автор)

Ця робота ліцензується відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License.